Nietuzinkowi goście, czyli życzliwość popłaca.

Nietuzinkowi goście, czyli życzliwość popłaca.

Bycie otwartym i serdecznym nie tylko czyni nas dobrymi ludźmi, ale daje nam możliwość poznania każdego człowieka mającego wielkie serce.

Tym razem uczennice klas gastronomicznych i hotelarskich miały okazję poznać niezwykłe osoby. Byli nimi uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Krośnie Odrzańskim, którzy przyjechali do nas pod opieką pana Albina Piątasa. Najpierw zjedli śniadanie, przygotowane przez uczniów klasy gastronomicznej i mieli okazję poznać naszego dyrektora szkoły. Byli delikatnie zestresowani i zarazem zaciekawieni całym spotkaniem. Uczennice klasy 2 TŻiUG z okazji wigilii Andrzejek zorganizowały jedną z zabaw tegoż to święta. Mowa tu o wyborze imiona swojego przyszłego ukochanego czy też ukochanej. Dzięki temu goście mogli w końcu rozluźnić się i pośmiać z wylosowanych imion.

Następnie zostali oni zaproszeni do pracowni gastronomicznej, gdzie mogli sprawdzić się w roli cukiernika i kucharza. Było to dla nich wielka frajdą. Mogliśmy poznać ich bliżej i wykazać swoje umiejętności bycia pomocnym w robieniu wraz z nimi pierniczków świątecznych i rogalików. Każdy z nich pokazał swoją niesamowitą chęć robienia czegoś z dokładnością. Urzekli nas swym skupieniem i optymizmem podczas szykowania posiłków. Również przy robieniu pizzy mieliśmy okazję pochwalić ich pracę-  nie obyło się bez  szczerych uśmiechów z ich strony. Na koniec spotkania dekorowaliśmy pierniczki i było to  okazją do pokazania swojej artystycznej duszy. Wielu z nas urzekła ich wrażliwość i skromność.

Dobrze, że  walentynki będą kolejną okazją do wspólnego gotowania i spędzenia ze sobą czasu.

wp_20161129_005 wp_20161129_007 wp_20161129_011 wp_20161129_012 wp_20161129_018

Kategorie