Bez ciekawości nie ma mądrości.

Bez ciekawości nie ma mądrości.

Dlatego 12.12.2019 r. wyruszyliśmy do Muzeum Techniki do Berlina . Założone w 1982 r. zaprasza na wyprawę odkrywczą śladami historii i techniki. Dlatego też ciekawi wiedzy postanowiliśmy to sprawdzić. Najciekawsze naszym zdaniem ekspozycje to:

– koleje – ta wystawa robi olbrzymie wrażenie – ok. 40 oryginalnych, wielkich eksponatów w postaci lokomotyw i wagonów – przekrój historii kolejnictwa od jego początków w XIX wieku po dzień dzisiejszy. Wszystkie eksponaty można dotknąć, do wielu wejść do środka, a nawet zobaczyć jak wyglądają od spodu (stoją na tzw. kanałach). Duże wrażenie robi pociąg, który woził Żydów do obozów koncentracyjnych.

– lotnictwo – kilkadziesiąt samolotów, historia lotnictwa w pigułce od balonów do nowoczesnych maszyn, prawdziwa gratka nie tylko dla pasjonatów lotnictwa,

– nawigacja – ponad 1100 eksponatów – są to zarówno modele statków jak i prawdziwe jednostki – od rekonstrukcji starożytnych łodzi po nowoczesne konstrukcje,

– browar – to zrekonstruowany prawdziwy browar – przechodząc przez kilka poziomów możemy zobaczyć jak warzy się piwo,

Pozostałe ekspozycje to m.in. film, fotografia, telekomunikacja, komputery, energetyka, papiernictwo, tekstylia, przemysł chemiczny i farmaceutyczny oraz ekspozycje dotyczące technologii wytwarzania różnorakich produktów.

Sprawdziliśmy, przetestowaliśmy i polecamy wszystkim ciekawym świata😊

 

Kategorie