Akcja społeczna ”Zaproś seniora do monitora”

Szanowni Państwo,

W imieniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji zapraszamy do wsparcia akcji społecznej skierowanej do młodzieży pn.”Zaproś seniora do monitora”, poprzez zamieszczenie informacji o przedsięwzięciu na Państwa stronie internetowej, wywieszenie plakatu akcji  oraz przesłanie informacji do nauczycieli.  Poniżej bliższe informacje o wydarzeniu.

W ramach akcji „Zaproś seniora do monitora” trwa konkurs, w którym można wygrać laptopy, tablety i kamery.  Prace należy zgłaszać do 6 grudnia 2013 r.

Ideą przedsięwzięcia jest aktywizowanie seniorów, by nie byli tylko biernymi użytkownikami Internetu. Zadanie konkursowe polega na nagraniu materiału wideo i pokazaniu w atrakcyjny sposób, jakie konkretnie możliwości dają nowe technologie oraz jakie potrzeby starszego pokolenia mogą zaspokoić. Autorzy 25 materiałów wideo, których prace zdobędą największą ilość głosów w dwóch etapach konkursu otrzymają jedną z poniższych nagród:

  • 5 x Laptop marki Lenovo G500H 15,6 i7-3612QM
  • 13 x Tablet marki Samsung Galaxy Tab 3
  • 7 x Kamera cyfrowa marki Panasonic HC-V110 + karta SDHC 8GB

– Czekamy na prace konkursowe, w których w atrakcyjny sposób zostanie pokazane, jak młodsze pokolenie przyjmuje rolę przewodników po świecie Internetu, odkrywając jego tajniki seniorom. Kluczową rolę w przezwyciężaniu barier związanych ze stawianiem pierwszych kroków w sieci odgrywają bowiem osoby trzecie, które pełnią rolę nauczycieli i służą pomocą w sytuacjach kryzysowych. Najlepiej jeżeli są to osoby, które  wywodzą się z bliskiego otoczenia seniorów– mówi Monika Sobczyk, koordynator projektu  Zaproś seniora do monitora.

Według badania  Megapanel PBI/Gemius na 13 mln Polaków po 50 roku życia, aż 10 mln nie korzysta w ogóle z Internetu. Konkurs ma na celu uświadomienie aktywnym użytkownikom Internetu, jak ważna jest ich rola  w odkrywaniu wirtualnego świata dla seniorów w ich otoczeniu oraz pokazanie korzyści płynących ze współpracy międzypokoleniowej.

Więcej o akcji „Zaproś seniora do monitora” oraz szczegółowe informacje o konkursie dostępne są na stronie http://wideokonkurs.pl.

PLAKAT WYDARZENIA (pobierz)

Kontakt: Monika Sobczyk, monika.sobczyk@obserwatorium.pl

Zadanie publiczne pn. Zaproś seniora do monitora organizowane przez Fundację Obserwatorium Zarządzania, jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Akcję wspierają medialnie: fpięć.pl, Perspektywy, e-biznes.pl, studentnews.pl, nf.pl, CafeSenior, Głos Seniora.

Kategorie