Aktorzy na wyciągnięcie dłoni.

 

Poczujcie ten klimat: widownia na scenie, wokół Was kilka delikatnych świateł, przed Wami stolik i dwa krzesła i ci,  którzy są królami na scenie – aktorzy.

Okazję doświadczenia tego zyskali nasi uczniowie, którzy wybrali się 28 listopada do Zielonej Góry na spektakl pt.: “Zaręczyny/ Niedźwiedź” , dwóch jednoaktówek  Antoniego Czechowa . Od samego początku każdy z nas był zaskoczony pomysłem  umieszczenia widowni na scenie, co dało możliwość bycia blisko aktorów. Cóż to było za przeżycie! Aktorzy wyjątkowo wczuli się w kreowane postacie. Ich profesjonalizm mogliśmy obserwować  niecodziennej  bliskości. W przedstawieniach nie brakowało także typowego dla Czechowa humoru i zaskakujących zwrotów akcji. Obie jednoaktówki były pełne pasji i emocji.

Kolejnym, bardzo miłym zaskoczeniem była możliwość zadania pytań i wysłuchania dyrektora teatru, Roberta Czechowskiego. Poznaliśmy  tajniki życia zawodowego, jak i prywatnego aktorów oraz różne historie związane z pracą na deskach  teatru.

Kategorie