Bądź autorem swojej kariery, czyli 8 Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSLiT

Bądź autorem swojej kariery, czyli 8 Ogólnopolski Tydzień Kariery w ZSLiT

W dniach od 17 do 21 pażdziernika br. w ZSLiT przy ulicy Racławickiej gościli gimnazjaliści z naprzeciwka. Okazją do tych spotkań był Ogólnopolski Tydzień Kariery, organizowany już po raz kolejny przez grono pedagogiczne i uczniów naszej szkoły Hasło „Bądź autorem swojej kariery” znalazło swoje odzwierciedlenie w różnych warsztatach. Otóż goście z Gimnazjum nr2 mogli uczestniczyć-  w zależności od swoich zainteresowań- w zajęciach logistycznych czy ekonomicznych, gdzie gry sumulacyjne przybliżyły im tajniki funkcjonowania firm. Inną możliwością były  warsztaty w sali obsługi konsumenta, gdzie gimnazjaliści odkrywali tajemnice właściwego nakrywania do stołu i nietuzinkowego składania serwetek oraz mogli się wykazać artystycznymi talentami przy komponowaniu jesiennych stroików. Fantazją j precyzją natomiast musieli się wykazać nasi młodsi koledzy i koleżanki, którzy uczestniczyli w zajęciach gastronomicznych, podczas których piekli m.in. halloweenowe smakołyki, a także ci, którzy uczestniczyli w warsztatach fryzjerskich, gdzie mogli poznać kulisy projektowania fryzur oraz zapoznać się „od kuchni” z zabiegami pielęgnacyjnymi  i podstawowymi technikami fryzjerskimi. Wszystkie zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, a przygotowane zadania były na tyle interesujące, że mogliśmy dostrzec niejeden uśmiech na twarzy uczestników. Za wspólnie spędzony czas dziękujemy i zapraszamy tym razem gimnazjalistów i ich rodziców  na spotkanie w ramach” drzwi otwartych”, które będzie miało miejsce 5 listopada 2016r. w godzinach od 10.00 do 12.00.Natomiast uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w spotkaniach z przedstawicielami szkół wyższych oraz warsztatach „Autoprezentacja”; dzięki spotkaniu z p. A Rajchel- doradcą zawodowym z Urzędu Pracy dowiedzieli się ,co powinni zrobić po zakończeniu szkoły, jeśli nie planują dalszej nauki. W tym roku koordynatorem całego przedsięwzięcia była p. Anna Karecka.

Kategorie