CO DALEJ PO SZKOLE ?

CO DALEJ PO SZKOLE ?

Chcąc pokazać młodzieży, co można robić po skończonej szkole, staramy się w miarę możliwości zabierać ich na wyjazdy naukowe, by pokazać szersze horyzonty i nowe perspektywy. Tym razem 13.06.2016 wybraliśmy się do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie oraz do Lubuskiego Ośrodka Innowacji i Wdrożeń Agrotechnicznych w Kalsku. Wyjątkowo zabraliśmy ze sobą naszych młodszych sąsiadów z Gimnazjum nr 1 w Gubinie, by przekonać, że razem można więcej. Wyjazd miał na celu pokazać potencjał naukowy ośrodków w naszym zasięgu, by młodzież nie musiała szukać daleko, podczas gdy blisko są takie perełki naukowe jak Kalsk. To pierwszy taki ośrodek w województwie lubuskim oraz w Polsce zachodniej i dość unikatowy nawet na skalę kraju. Jego stworzenie ma na celu zwiększenie konkurencyjności lubuskich firm na poziomie ogólnopolskim oraz europejskim, przez ich dostęp do najnowszych osiągnięć nauki. Młodzież mogła zobaczyć typowe laboratoria naukowe i pracownie ze specjalistycznym sprzętem badawczym na wysokim poziomie. Wszyscy byli pod wrażeniem tak nowoczesnego ośrodka w naszej okolicy. Poza tym mieliśmy okazje posadzić drzewka w instytucie szkółkarskim, posmakować słodu, z którego produkuje się piwo i skosztować przepysznej pizzy, upieczonej specjalnie dla nas. Podczas zwiedzania panowała niezwykła atmosfera współpracy i dobrego humoru. Szkoła w Sulechowie zaprezentowała nam swoje kierunki, sale i przepiękną bibliotekę ,która jest niezwykle dostosowana do potrzeb współczesnego studenta. W podsumowaniu uczniowie uznali, że wyjazd był niezwykle odkrywczy pod wieloma względami.

IMAG1110 IMAG1118 IMAG1131 IMAG1132 IMAG1139 IMAG1143

Kategorie