Coś was łączy? Zrób test na HIV

Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony corocznie z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia odbył się 01.12.2015 roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Gubinie. Obchody przebiegały pod hasłem:

  „Coś was łączy? Zrób test na HIV”.

Młodzież z klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego o profilu medycznym tydzień wcześniej przygotowała gazetkę informacyjną na temat profilaktyki i zakażeń wirusem HIV, która zawisła na głównym korytarzu szkolnym, ponadto rozwiesiła ulotki informacyjne na korytarzach szkoły, które zawierały aktualne informacje dotyczące bezpłatnych anonimowych badań na obecność wirusa HIV na terenie województwa lubuskiego.

01.12. 2015r. podczas długiej  przerwy lekcyjnej uczniowie klasy II LO o profilu medycznym zorganizowali  happening, w trakcie którego rozdawali swoim koleżankom, kolegom i nauczycielom ulotki informacyjne dotyczące profilaktyki zakażeń wirusem HIV. Udzielali  również osobom zainteresowanym informacji gdzie można wykonać anonimowo badanie na nosicielstwo wirusa HIV w naszym regionie.

Na znak solidarności z osobami dotkniętymi chorobą rozdawano czerwone wstążeczki nauczycielom i uczniom. Ponadto każdy z nauczycieli i uczniów w ramach solidarności składał swój podpis na czerwonych wstążkach przygotowanych na ten dzień, które następnie zawisły na gazetce.

W trakcie całego dnia na ekranie telewizora w głównym budynku szkoły można było obejrzeć filmy dotyczące profilaktyki zakażeń wirusem HIV i ryzykownych zachowań.

Opiekunowie: Maria Lorek i Monika Bania

IMG_3525 IMG_3527 IMG_3534 IMG_3536 IMG_3548 IMG_3551 IMG_3562 IMG_3568

 

Kategorie