DKMS w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

DKMS w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych

Dnia 25 i 27 listopada 2019r. w ZSLiT mieliśmy zaszczyt gościć wolontariuszy DKMS oraz Panią Henrykę, która jest rzeczywistym dawcą komórek macierzystych szpiku kostnego. W spotkaniu w auli szkolnej uczestniczyli uczniowie klas: 4TeL,4TŻF, 3TL, 3TFŻ. W trakcie spotkania wysłuchaliśmy ujmującą i wzruszającą historię Pani Henryki, która oddała własny szpik kostny aby ratować życie  osobie, której nie znała oraz zapoznaliśmy się z działalnością Fundacji DKMS i metodami pobrań komórek macierzystych szpiku kostnego od dawców. Osoby pełnoletnie, które uczestniczyły w spotkaniu mogły również zapisać się do bazy dawców Fundacji DKMS. Spośród osób uczestniczących w spotkaniu zapisało się dwudziestu ośmiu potencjalnych dawców w tym nauczyciele. Wierzymy, że każdy, kto potrzebuje transplantacji powinien dostać szansę na to by być zdrowy. Ponadto wolontariusze DKMS promowali dawstwo szpiku kostnego wśród uczniów klas pierwszych: 1TLp, 1ZW, 1ZWp, 1TR, 1TEF, 1TEp oraz klasy 2 TŻ w trakcie zajęć na lekcjach biologii. Wierzymy, że w przyszłości nasi młodsi koledzy i koleżanki po osiągnięciu pełnoletności dołączą do bazy Dawców DKMS.

Pomożesz??? Bo możesz. Masz to w genach!!!! A więc POMAGAJMY!!!!

Kategorie