Dresden ist wunderschön!!!

Dresden ist wunderschön!!!

DSC_0317
Podczas gdy maturzyści w dalszym ciągu walczyli z egzaminem dojrzałości inni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość odwiedzić perłę baroku jaką jest Drezno. 23 maja 2014 roku 13 uśmiechniętych śmiałków, uwidocznionych na zdjęciach, przemaszerowało przez starówkę Drezna z zachwytem podziwiając napotkane zabytki. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć: Frauenkirche, Tarasy Brühla, Operę Sempera, Zwinger, Rezydencję Wettynów, Zamek Drezdeński, Orszak książęcy (Fürstenzug), Kościół Dworski (Hofkirche) oraz Grünes Gewölbe, muzeum posiadające największą w Europie kolekcję klejnotów i skarbów dynastii Wettynów. Celem wycieczki było pobudzenie aktywności poznawczej uczniów i rozwój zainteresowań związanych z dorobkiem kulturowym innych państw; poznanie kultury, stylu życia w kraju sąsiada; przełamywanie wzajemnych uprzedzeń i stereotypów; rozwijanie umiejętności językowych uczniów w codziennych sytuacjach komunikacyjnych. Opiekunami i organizatorami wycieczki byli: Michał Kwaśniewski i Łukasz Ziemba.

DSC_0334 DSC_0325 DSC_0324 DSC_0315 DSC_0336

Kategorie