Eliminacje rejonowe 62 OKR-u

Eliminacje rejonowe 62 OKR-u za nami.

Piątkowe popołudnie  17 marca br. Alicja Kałek z kl II TE oraz Magdalena Wyrwoł i Natalia Konopska z kl II LO spędziły w Krośnie Odrzańskim, gdzie miały miejsce eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Wszystkie reprezentowały naszą szkołę w kategorii recytacja. Dziewczyny mogły się pochwalić piękną deklamacją klasyków takich jak Gałczyński, Tuwim czy Herbert, jak i znajomością najnowszej prozy polskiej autorstwa Natalii Fiedorczuk czy Manuelii Gretkowskiej. Niestety, nie udało się w tym roku „wstrzelić” w sędziowskie preferencje, gdyż zdecydowanie wyróżnione zostały kategorie poezji śpiewanej i wywiedzionego ze słowa. Niemniej jednak próby naszych reprezentantek należy uzna ć za udane.  Szczególnego znaczenia nabrał występ jednego z uczestników, który prezentował utwór Wojciecha Młynarskiego. Jego wykonanie piosenki „Róbmy swoje” wybrzmiało wyjątkowo w dwa dni po śmierci artysty, co docenili wszyscy uczestnicy, przyznając koledze swoją nagrodę.

Kategorie