Gastronomiczne przygody mistrzów kuchni z ZSLiT.

Gastronomiczne przygody mistrzów kuchni z ZSLiT w Warszawie.

Od 18 do 20 listopada 2015r. uczniowie ZSLiT w Gubinie – Marlena Majtler i Bartosz Łagowski – pod opieką p. mgr inż. Magdy Magryn brali udział w ogólnopolskim konkursie gastronomicznym „Mistrzostwa Młodych Kucharzy 2015” organizowanym przez Macro Cash and Carry. Aby wziąć w nim udział, uczniowie musieli przygotować danie główne i deser z produktów regionalnych. Już opis menu zaprezentowanego na tym etapie wyglądał imponująco – pasjonaci z ZSLiT zaproponowali: roladki z pstrąga faszerowane szpinakiem i serem kozim, podane na puree ziemniaczanym, surówką z rukoli i papryczek chili oraz jabłko faszerowane flambirowanym rabarbarem i śliwkami, otoczone piernikiem i zapieczone podane na sosie waniliowym. Młodzi mistrzowie kuchni z ZSLiT w Warszawie zakwalifikowali się do półfinału, gdzie rywalizowali z 24 zespołami. Wszyscy półfinaliści otrzymali czarne skrzynki Black Box z tajemniczymi produktami z których musieli wyczarować dania pieszczące kubki smakowe jurorów. Niestety faszerowane filety z kurczaka w sosie jerzynowym oraz glazurowana gruszka, nadziewana czekoladą, kiwi i mango, podana w sosie malinowym nie wystarczyły, aby zakwalifikować się do finału. Mimo to młodzi adepci sztuki kulinarnej nie żałują wyjazdu, gdyż mieli niepowtarzalną okazję spotkania światowej sławy szefem kuchni, krytykiem kulinarnym i gościem specjalnym polskiej edycji Hell ‘s kitchen-Kurtem Schellerem. Dodatkową atrakcją była możliwość zwiedzenia stolicy.

Pasjonatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

??????????????????????????????? DSC02414 DSC02460 DSC02474 DSCF0239 DSCF0248

Kategorie