Gość z Ribnitz – Dammgarten

Gość z Ribnitz – Dammgarten

Zespół Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie 12 grudnia 2016 roku gościł przedstawicielkę Zespołu Szkół z Ribnitz – Dammgarten z północnych Niemiec, panią Enę Wolf. Spotkanie było odbyło się w celu podpisania umowy partnerskiej. Przedstwiciele ZSLiT w ramach umowy z programu unijnego Erasmus + przeprowadzili negocjacje z przedsiębiorstwami z branży hotelowej i restauracyjnej. Wybrane zostały 4 najlepsze w swoim sektorze jednostki, są to: Restauracja Tercet, Restauracja Retro, Bistro Rondo i Hotel Onyx. Niemieccy uczniowie tam właśnie będą odbywali staże zawodowe w zawodach: kucharz, hotelarz i menedżer lokalu gastronomicznego.

Młodzież niemiecka przyjedzie do Gubina 21 stycznia 2016 roku. Oprócz staży zespół do spraw kontaktów unijnych w ZSLiT zorganizuje wyjazd do Zielonej  Góry i Poznania. Młodzież ZSLiT będzie wspólnie z rówieśnikami z  Niemiec gotować polskie tradycyjne potrawy.

W kolejnym roku młodzież ZSLiT pojedzie na podobne staże do Niemiec. Dla uczniów z obu szkół będzie to wspaniała okazja do poznania nowych miejsc pracy, języka czy też nawiązania nowych przyjaźni oraz zdobycia nowych doświadczeń zawodowych.

20161212_113347 20161212_113359 20161212_113408

Kategorie