III Edycja Powiatowych Potyczek Językowych w ZSLiT

Język angielski i niemiecki nie są językami obcymi dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu krośnieńskiego. Udowodnili to 20 marca 2013, biorąc udział w III edycji Powiatowych Potyczek Językowych organizowanych w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych im. Stanisława Staszica w Gubinie.

Tegoroczna edycja konkursu została włączona do odbywającego się w naszej szkole polsko-czeskiego projektu „Let’s do it together”. Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”. Projekt promuje postawę tolerancji, wielojęzyczność, sens integracji mimo barier językowych, geograficznych czy różnic kulturowych.

Uczestnicy mieli przed sobą 8 konkurencji w języku niemieckim i angielskim. Osobną grupę stanowiły drużyny mieszane składające się z uczniów ZSLiT oraz Brna biorących udział w projekcie.

Celem konkursu było nie tylko sprawdzenie umiejętności językowych, ale również wiedzy o krajach Unii Europejskiej.
W przerwie między kolejnymi konkurencjami uczestnicy konkursu mieli chwilę na odpoczynek oraz poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych. Uczennice technikum fryzjerskiego także prezentowały swoje umiejętności i wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z ich usług. Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce –Gimnazjum nr 2 w Gubinie, II miejsce – Gimnazjum w Chlebowie, III miejsce –Gimnazjum nr 1 w Gubinie.

Dyrektor ZSLiT Mirosław Siergiej wręczył wszystkim uczestnikom nagrody oraz dyplomy. Nagrody ufundował Urząd Miasta Gubina oraz wydawnictwa Oxford, Nowa Era i LektorKlett.

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli języków obcych Wiolettę Jończyk, Pawła Jończyka, Michała Kwaśniewskiego, Ewę Hurmańską, Dorotę Winiszewską, Olenę Petrynę, Szymona Jankowiaka, Lubov Sitkyewicz.
Olena Petryna

Artykuł ten odzwierciedla jedynie stanowisko jej autora, a Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za sposób wykorzystania zawartych w niej informacji.

Kategorie