Interaktywne warsztaty Młodzi On-life

Interaktywne warsztaty w ramach kampanii Młodzi On-life
pod hasłem „LubuskieE-młodzież”

16.03.2017 członkowie Samorządu Szkolnego ZSLiT  wraz z opiekunem panią Magdaleną Kwiecińską wzięli udział w interaktywnych warsztatach zorganizowanych przez Urząd Marszałkowski w Zielonej Górze. Spotkanie miało na celu zachęcenie młodych do współpracy z władzami samorządowymi, pokazanie najbardziej atrakcyjnych miejsc w woj. lubuskim, prezentację różnych ciekawych działań w naszym województwie, w które mogą się włączyć młodzi ludzie. Następnie zgromadzona młodzież została podzielona na trzy grupy robocze, które miały za zadanie opracować projekt stworzenia np. elektrowni wodnej pokazać jej dobre i złe strony i wypracować wspólne stanowisko. Wszystkie powstałe materiały bezpośrednio umieszczano na Facebooku, Instagramie itp. Tworzono do tego nowe hashtagi i strony internetowe, nakręcono wywiady i krótkie filmiki, które bezpośrednio trafiały do mediów społecznościowych. W ruch poszły laptopy, tablety, komórki itp. Najciekawszym jest fakt, że w grupach pracowała młodzież z różnych miast woj. lubuskiego, która wcale się nie znała. Dzięki umiejętnej pracy animatorów, którzy wyznaczali kolejne działania, grupy potrafiły natychmiast nawiązać kontakt i rozpocząć owocną współpracę. Dzięki tym warsztatom poszerzyliśmy wiedzę o woj. lubuskim,  możliwościach młodzieży,  nowoczesnych komunikatorach i o działaniu elektrowni wodnej.

Kategorie