IV POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE

“IV POWIATOWE POTYCZKI JĘZYKOWE”

Dnia 23 marca 2014r. o godzinie 10:00 w auli Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie im. Stanisława Staszica odbył się konkurs językowy zwany “Powiatowymi Potyczkami Językowymi”. Turniej sprawdzał znajomość języka angielskiego i niemieckiego na poziomie gimnazjum. Do wspólnej zabawy nasza szkoła zaprosiła uczniów gimnazjów w Maszewie, Bobrowicach, Wężyskach, Czarnowicach, Chlebowie oraz Gimnazjum nr 1 i nr 2 w Gubinie. Szkoły te były reprezentowane przez czteroosobowe teamy.
Uroczystość rozpoczął wicedyrektor Robert Hawrylak. Następnie pan Paweł Jończyk (nauczyciel języka niemieckiego) objaśnił pokrótce, na czym będą polegać owe potyczki i czego mogą spodziewać się młodzi językowcy. Uczniowie otrzymywali kolejne zadania, które musieli rozwiązać w określonym czasie. Gimnazjaliści musieli wykazać się znajomością m.in. słownictwa z zakresu ekologii, umiejętnością przeprowadzenia rozmowy na podany temat czy chociażby rozumieniem filmu w języku obcym. Walka była zacięta i do ostatniej chwili nie wiadomo było, kto zwycięży. Jednak wygrali najlepsi! Pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum nr 2 w Gubinie, drugie miejsce Gimnazjum w Wężyskach, a trzecie miejsce Gimnazjum w Maszewie. Finaliści otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Polską Grupę Energetyczną PGE, Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim, Radę Miasta Gubina, Radę Rodziców przy Zespole Szkół Licealnych i Technicznych oraz wydawnictwa LektorKlett, Nowa Era, Pearson Longman.
Warto dodać, że w przerwach uczestnicy i ich opiekunowie mogli skorzystać z usług naszej pracowni fryzjerskiej i gastronomicznej. Mogliśmy także posłuchać utalentowanej Pameli Razik, która umilała swoim śpiewem czas zawodnikom i nauczycielom.
Dziękujemy bardzo zespołowi nauczycieli języków obcych naszej szkoły, którzy zechcieli zorganizować ten konkurs oraz opiekunom, którzy przygotowali i zmotywowali uczniów do wzięcia udziału w potyczkach językowych. Warto również podziękować uczniom, którzy dali z siebie 120% i pokazali, że znajomość języków obcych bardzo ułatwia życie i można wygrać ciekawe nagrody. Za zdjęcia i filmy z konkursu odpowiadała Paulina Sobota.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uczniowie wezmą udział w V edycji konkursu i będą walczyć równie zaciekle jak w tym roku. Jako szkoła cieszymy się, że potyczki językowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród młodzieży, która przygotowuje się do nich naprawdę rzetelnie i solidnie.
W takim razie do zobaczenia za rok!

Paulina Sobota klasa III LOa

_dsc0051 _DSC0057 _DSC0069 _DSC0001 _DSC0009 _dsc0011 _DSC0012 _DSC0015 _DSC0016 _DSC0020 _dsc0031 _dsc0032 _dsc0034 _dsc0035 _DSC0038 _dsc0047 _DSC0042

Kategorie