„KULINARNA PRZYGODA Z MAKRONEM”

UCZNIOWIE ZSLiT NA  WOJEWÓDZKIM KONKURSIE GASTRONOMICZNYM
„KULINARNA PRZYGODA Z MAKRONEM”

16.03.2017 w Zespole Szkół Zawodowych w Szprotawie odbył się IX Wojewódzki Konkurs Gastronomiczny,  w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły Iwona Jeziorek i Mateusz Kozioł  z klasy 3ZK. Do tego przedsięwzięcia kucharze przygotowywali się od kilku miesięcy.  Zajmując pierwsze miejsce w konkursie szkolnym, zostali wytypowani , jako najlepsi by reprezentować ZSLiT na konkursie wojewódzkim. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu z ogólnej wiedzy o gastronomii a następnie przygotowanie potrawy z makaronu, która nie byłaby deserem. Nasi uczniowie przygotowali makaron tagliatelle z kurkumą, pierś z kurczaka faszerowana szpinakiem i krewetkami, sos kokosowy, salsa pomidorowa. Rywalizacja na konkursie była bardzo wyrównana, a jury niezwykle obiektywnie oceniało przygotowane potrawy. Nasz zespół zajął siódme miejsce w województwie lubuskim.

Kategorie