LEKCJE Z ZUS

 

LAUREACI I ETAPU OLIMPIADY

O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH:

Angelika Macierzyńska klasa 1 TE

Piotr Turowski klasa 2 TE

Wiktoria Ratajczak klasa 1 TE

GRATULUJEMY!!! 

W ramach projektu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” nasi uczniowie zdobyli wiedzę o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna przy podejmowaniu wielu decyzji, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

„Lekcje z ZUS” to cykl czterech spotkań, podczas których uczniowie poznają istotę ubezpieczeń społecznych oraz dowiadują się, dlaczego ubezpieczenia te są obowiązkowe, jakie korzyści wynikają z opłacania składek, poznają zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, a także zasady prowadzenia biznesu w aspekcie systemu ubezpieczeń społecznych.

Trzy lekcje zostały przeprowadzone w naszej szkole przez Panią Anetę Lipowicz i Annę Karecką.

Na czwartą lekcję uczniowie wraz opiekunami zostali zaproszeni do ZUS w Zielonej Górze.

Zwieńczeniem „Lekcji z ZUS” jest Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, która ma na celu przybliżyć tematykę ubezpieczeń społecznych uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Etap szkolny odbył się 27 listopada. Komitet szkolny miał za zadanie wyłonić 3 osoby do zespołu reprezentującego etap wojewódzki. Walka była tak zacięta, że w pierwszym etapie udało się wyłonić dwie najlepsze osoby. Trzecią osobę trzeba było wyłonić poprzez dogrywkę w dniu 12 grudnia br, walczyło pięć osób.

ŻYCZYMY POWODZENIA

A jest o co walczyć – oprócz nagród rzeczowych na zwycięzców Olimpiady czekają dodatkowe punkty w rekrutacji na studia lub indeksy na wielu uczelniach w Polsce. Ale zyskują nie tylko zwycięzcy, bo uczestnicy Olimpiady przygotowują się nie tylko do rywalizacji, ale zdobywają wiedzę o funkcjonowaniu państwa, przygotują się do świadomych i odpowiedzialnych decyzji na rynku pracy i w życiu osobistym.

Inicjatorem przedsięwzięcia jest Pani Aneta Lipowicz.

 

Kategorie