Na świadectwach wzbici w radość…

Na świadectwach wzbici w radość odlecieli uczniowie, czyli „wakacje 2016” czas zacząć…

Dobiegł końca kolejny rok szkolny. Dla ZSLiT szczególny nie tylko dlatego, że szkoła musiała się zmierzyć z projektem restrukturyzacji szkolnictwa na terenie powiatu, ale przede wszystkim,  dlatego że wyjątkowo dobrymi wynikami w nauce mogła się pochwalić liczna grupa uczniów naszej placówki. W obecności wicestarosty pana Grzegorza Świtalskiego, przedstawiciela pracodawców- pana Andrzeja Gornowa oraz przybyłych rodziców zostały wyróżnione następujące osoby:

– nagrodami Starosty Powiatu:

Anita Chwałek (klasa II LO)- średnia ocen 5,3

Olga Kwiatkowska (klasa I LO)- średnia ocen 5,19

Natalia Konopska ( klasa I LO)- średnia ocen 5,13

Daniel Bielański ( klasa III TL)- średnia ocen 5,4

Katarzyna Dziwir ( klasa III TE)- średnia ocen 5,09

Łukasz Jaworski (klasa III TL)- średnia ocen 5, 07;

– nagrodami Dyrektora Szkoły:

Natalia Nawojska( kl. I LO), Natalia Barańska (kl. I LO), Wiktoria Kostrzewa (IILO), Krzysztof Erling (II LO), Kamila Kulus (KL. I TE), Sara Sokółka (kl. I TŻ), Monika Cierpicka (kl. II TE), Roksana Skrzypek (kl. III TE), Paulina Szwemin (kl. III TE), Kornelia Miszczyszyn (kl. III TŻ), Krystian Rajchel (kl. I TL), Magdalena Kopocińska (kl. II TF), Karolina Tarnowska (kl. II TL),  Andżelika Tarnowska (kl. II TL), Kamil Chojnacki (kl. III TL), Daria Korban ( kl. III TF), Kinga Kuta (I Zw), Joanna Szachowska ( II Zk), Katarzyna Sawicka ( II Zw), Izabela Kubaszewska ( II Zw), Mateusz Przygaliński ( III Zw.).

Na uznanie zasługują także finaliści i laureaci konkursów oraz olimpiad:

Roksana Miśków, Wiktoria Piekło, Michał Skalski, Sylwia Wijas, Wiktoria Wijas, Kamila Szlakiewicz, Natalia Konopska, Patrycja Fortuna, Mateusz Gawron– finaliści etapu centralnego Międzynarodowej Olimpiady Kreatywności;

Anżelika Ornawka,  Magdalena Wyrwoł, Bartosz Bestrzyński, Szymon Łopatkiewicz, Krystian Rajchel– Ogólnopolskie Mistrzostwa Pierwszej pomocy PCK( etap wojewódzki);

Natalia Konopska– Ogólnopolski Konkurs Recytatorski ( etap wojewódzki);

Kacper Migonis– srebrny medalista finału wojewódzkiego Lubuskiej olimpiady w skoku w dal oraz półfinalista Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce;

Tomasz Wożniak– półfinalista Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce;

Sebastian Strzałkowski– półfinalista Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce, Półfinalista Mistrzostw polski Juniorów, Mistrz Województwa Kadetów w siatkówce;

Patrycja Fortuna(zawodniczka Klubu FC Energii Cottbus)- maj 2015 – Reprezentantka Polski U-17, maj – czerwiec  2015 – II Miejsce w Turnieju Development w Izraelu,  National Champion 2015 ( Mistrz Kraju), Halle Chempion 2015 ( Mistrz Halowy),  Pokalsieger 2015 ( Zdobywca Pucharu Brandenburgii),  Landesmeister 2015 ( Mistrz Kraju), Pokalsiegel 2016 ( Zdobywca Pucharu Brandenburgii), Futsal Hallenmeister 2016 ( Mistrz Halowy),  Landesmeister 2016 ( Obrońca Pucharu Kraju), III Miejsce Futsal Meisterschaft Frauen Brandenburg 2016,  III Miejsce NOFV- Futsal- Cup 2016 Nordostdeutscher Fussballverband.

Rada pedagogiczna ZSLi T we współpracy z radą rodziców postanowiła także nagrodzić uczniów, którzy mogli pochwalić się w kończącym roku szkolnym 100% frekwencją– są to:

Agata Adamcewicz ( kl.II TL), Aleksandra Sołowij (kl. I TL), Aleksandra Błocka ( kl. I Zw) oraz Maciej Loga (kl. I Zw.)

Osobną grupę wyróżnionych stanowią uczniowie, którzy zadbali o dobre imię Szkoły, zdobywając referencje pracownicze w czasie praktyk zawodowych. Są nimi uczniowie kl. III TL:

Roksana Myśków– wyróżniona z praktykę przez 44 Wojskowy Oddział Gospodarczy w Krośnie Odrz,;

Mateusz Gajewski– wyróżniony za praktykę w firmie transportowo- spedycyjnej „DAR- BOL”;

Daniel Bielański i Łukasz Jaworski, którzy odbywali praktykę w firmie „Tekra”.

Wyjatkowego charakteru uroczystościom związanym z zakończeniem roku szkolnego nadał tez fakt, że po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas III Zw i III Zk, którzy ukończyli szkołę.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie rozeszli się do klas na spotkania z wychowawcami.

Wakacje czas zacząć, wszak wszyscy na nie zasłużyli!!!

DSC04312DSC04315DSC04316DSC04319DSC04322DSC04323DSC04324DSC04327DSC04330DSC04339DSC04342DSC04347DSC04355DSC04376

Kategorie