Niecodzienna lekcja historii, czyli warsztaty o Powstaniu Wielkopolskim.

Niecodzienna lekcja historii, czyli warsztaty o Powstaniu Wielkopolskim w ZSLiT.

Po raz kolejny w ramach projektu „ZSLiT dla Niepodległej” w murach naszej szkoły  miało miejsce ciekawe wydarzenie. Tym razem była to niecodzienna lekcja historii,  przeprowadzona 16 marca 2018r. przez młodych  członków  lubuskiego oddziału Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego- historyków zapaleńców: panią Katarzynę Zielińską i pana Damiana Bączkiewicza.. Nauka historii przez zabawę, okazała się ekscytująca i ciekawa. Studenci przygotowali zadania, które opierały  się na prostych, przyjemnych grach. Jedną z nich było przyporządkowanie ważnym wydarzeniom dat, poprzez umieszczeniu zdjęć na osi czasu. Swoimi wrażeniami z warsztatów podzieliła się Julia Jaros: „ Rozwiązywaliśmy quiz o tematyce powstania wielkopolskiego i rozmawialiśmy o losach bohaterów owego wydarzenia. Do naszej szkoły przyjechała wystawa przygotowana przez studentów. Ukazuje ona historię powstania wielkopolskiego i zachęca młodych ludzi do pamięci o ważnych wydarzeniach naszego kraju. Dokładnie przestudiowaliśmy wystawę, wskazywaliśmy zdjęcia, które wywarły na nas największe wrażenie. Przeszkolono nas również, w jaki sposób mamy przekazać nabyta wiedzę dalej i zachęcono byśmy sami zorganizowali lekcje , wykorzystując techniki nauki, przedstawione przez prowadzących. Warsztaty przeprowadzone były w sympatycznej atmosferze, u boku kreatywnych prowadzących, którzy świetnie potrafią przekazać swoją wiedzę dalej.”

Warsztatom historycznym , opartym na zasadzie peer education, towarzyszy wystawa poświęcona temu wydarzeniu, którą można zobaczyć przez najbliższe dwa tygodnie w auli naszej szkoły.

 Okazuje się, że historia, o której uczymy się z podręczników, działa się obok nas!

Kategorie