Niektórzy lubią poezję…

Niektórzy lubią poezję…
Dla niektórych uczniów jest złem koniecznym, straszakiem na lekcjach i zmorą na maturze. A niektórzy… po prostu ją lubią. To ona – poezja – daje możliwość wyrażenia siebie. Ale szczególne miejsce zajmuje poezja w życiu tych, którzy ją recytują.
Dominika Aleksandrowicz, Gabriela Koszczyc (z klasy 1 LOj) i Jarosław Siergiej (klasa 2 LOj) mieli szansę zaprezentować swój recytatorski talent podczas powiatowych eliminacji 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Największy sukces odniósł Jarek, który zakwalifikował się do kolejnego etapu. Tę zaszczytną nominację zapewniła mu interpretacja fragmentu powieści E.M.Remarque’a. Wybierając spośród kilku kategorii tę zatytułowaną „wywiedzione ze słowa”, Jarek zdecydował się wykorzystać nie tylko swoje umiejętności recytatorskie, ale również niemały talent aktorski.
Choć pozostałe dwie uczennice swoje zmagania zakończyły na etapie powiatowym, jednomyślnie stwierdziły, że są bardzo zadowolone i dumne z siebie. Jak mówią, recytacja pozwala im sprawdzić siebie. Zmierzenie się z cudzym tekstem, próba jego głosowej interpretacji, bogaci przeżycia uczuciowe, ale przede wszystkim uczy pięknego mówienia i przyzwyczaja do wystąpień przed publicznością. Już zapowiedziały, że z wielką chęcią przystąpią do konkursu również za rok.

Kategorie