Olimpiada Logistyczna

Olimpiada Logistyczna

W bieżącym roku szkolnym po raz piąty przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej- IX edycji, w której wystartowała rekordowa liczba 7806 uczestników. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki z siedzibą w Poznaniu, a patronat sprawują: Instytut Logistyki i Magazynowania, Polskie Towarzystwo Logistyczne, Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ośrodek Rozwoju Edukacji.

W olimpiadzie mogą brać udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych i policealnych, w szczególności uczniowie kształcący się w zawodach technik logistyk lub technik spedytor.

Obraz 002 Obraz 022Obraz 023 Obraz 024

712 uczniów z 216 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju zmierzyło się w II etapie. Do tej tury olimpiady zakwalifikowało się aż ośmioro naszych uczniów:

Wiktoria Piekło, Krystian Rajchel, Kamil Szydłowski, Adrian Bestrzyński, Łukasz Jaworski, Daniel Bielański, Mateusz Gajewski i Michał Skalski.  Etap okręgowy odbył się w Legnicy. Poziom wiedzy naszych uczniów, potwierdzony bardzo wysokimi wynikami egzaminów zawodowych, stwarzał realną szansę na zakwalifikowanie się do etapu ogólnopolskiego.

Tak też się stało. Do finału olimpiady, który odbędzie się w Poznaniu zakwalifikowała się uczennica klasy czwartej technikum logistycznego Wiktoria Piekło. Gratulujemy naszej laureatce i ,,trzymamy kciuki” za wynik w finale.

DSC04409

Uczniowie walczą o bardzo cenne nagrody, którymi są indeksy na studia, możliwość zatrudnienia w czołowych firmach transportowo-spedycyjnych z możliwością dalszego kształcenia, zwolnienie z części pisemnej egzaminu i wiele cennych nagród rzeczowych.

Jolanta Fedro.

Kategorie