Pełnoletnie dyktando

Pełnoletnie dyktando
Nie było co prawda ani tortu, ani świeczek, ani nawet tradycyjnego „sto lat…”, ale osiemnastka już stuknęła „naszemu” Powiatowemu Konkursowi Ortograficznemu.
Choć już niemłody (), konkurs wciąż cieszy się sporym zainteresowaniem. Na zaproszenie do wzięcia w nim udziału odpowiedzieli reprezentanci prawie wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Jak zwykle z wypiekami na twarzy młodzież przystąpiła do pisania dyktanda (tym razem inspirowanego Tuwimem i jego twórczością) i mimo że nikomu nie udało się zakończyć zmagań bezbłędnie, sporo było mistrzów, którzy byli temu bliscy.
Jury (jak zawsze – polonistki-organizatorki i polonistki-opiekunki uczestników) musiało niektóre prace sprawdzać kilkakrotnie, by w końcu wyłonić zwycięzców.
Szkoły gimnazjalne:
1. I miejsce i „Złote pióro” Burmistrza Gubina – Aleksander Buchingier – gimnazjum w Bobrowicach
2. II miejsce – Patrycja Wąsowska – Gimnazjum nr 2 w Gubinie
3. III miejsce – Aleksandra Rutkowska – Gimnazjum nr 1 w Gubinie

Szkoły ponadgimnazjalne:
1. I miejsce i „Złote pióro” Starosty Powiatu Krośnieńskiego – Aleksandra Dyba ZSO Gubin
2. II miejsce – Honorata Kapłon ZSO Gubin
3. III miejsce – Alicja Stefańczyk ZSP Krosno Odrzańskie
By wynagrodzić trudy ortograficznych potyczek przygotowaliśmy dla laureatów cenne upominki. Najlepsi otrzymali pióra ufundowane przez Panów Starostę i Burmistrza, natomiast pozostali opuścili naszą szkołę z ciekawymi książkami.
Swój wkład w organizację konkursu miała też Rada Rodziców. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu mogłyśmy kupić nagrody dla zwycięzców oraz przygotować poczęstunek dla jury.
Organizatorki
Iwona Wojtecka i Magdalena Zajkowska

Kategorie