„Piszę, by pomagać innym…”

„Piszę, by pomagać innym…”

 „ Czy tytułowy adresat Pana najnowszej książki ma swój pierwowzór w rzeczywistości?”, „Ile tekstów napisanych przez Pana trafia do szuflady?”, „Skąd czerpie Pan tematy do swoich książek?”, „ Czy z pisania można się utrzymać?”- te i inne pytania padły w czasie spotkania autorskiego ze Stanisławem Turowskim, jakie miało miejsce 13 maja br. w ZSLiT.

Uznany gubiński literat rozmawiał z młodymi ludźmi o ogólnie pojętym pisarstwie, pisarzach, książkach, wydawnictwach i czytelnictwie. Podobną tematykę zawiera też najnowsza książka publicysty pt. ”List do Krzysztofa”, w której autor dzieli się swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami na różnorakie tematy, dotyczące Polski i Polaków, bardzo czasem od siebie odległe. Spotkanie było zatem nie tylko niecodzienną lekcją „polskiego”, ale przede wszystkim nietuzinkową lekcją życia.

Dziękujemy!

Kategorie