Profilaktyka walki z nowotworami w ZSLiT

 Program profilaktyczny dotyczący walki
z chorobami nowotworowymi w ZSLiT w Gubinie.

Październik jest miesiącem walki z chorobami nowotworowymi, dlatego też jak co roku w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych młodzież klas pierwszych Technikum Usług Fryzjerskich, Technikum Logistycznego, Technikum Ekonomicznego, Technikum Usług Gastronomicznych oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej została objęta tematyką profilaktyki chorób nowotworowych. W ramach realizowanych zagadnień w każdej z klas odbyły się zajęcia biologii poświęcone profilaktyce chorób nowotworowych z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej. Zajęcia przebiegały pod hasłem: „Profilaktyki onkologicznej nowotworów: piersi, płuc, jelita grubego, szyjki macicy oraz nowotworu krwi”. Podczas zajęć młodzież zapoznana została z europejskim kodeksem walki z rakiem, statystykami dotyczącymi występowania chorób nowotworowych na świecie i w Polsce, wpływem czynników zewnętrznych takich jak palenie tytoniu, picie alkoholu, otyłości, braku ruchu, nieprawidłowego odżywiania się na rozwój chorób nowotworowych. Ponadto pierwszoklasiści poznali objawy ostrzegawcze, które powinny  budzić niepokój jeżeli chodzi o stan zdrowia człowieka i zapoznani zostali z badaniami przesiewowymi, które skierowane są do konkretnego typu nowotworu. Na koniec zajęć każda z klas wylosowała typ nowotworu na temat którego przygotowała prezentację multimedialną. Prezentacje przygotowane przez uczniów zostały zaprezentowane całej społeczności szkolnej na monitorze w głównym budynku ZSLiT.

bialaczka1 bialaczka2 bialaczka3 bialaczka4 bialaczka5 bialaczka6 bialaczka7 bialaczka8 bialaczka9 bialaczka10 bialaczka11

nowotwor_piersi1 nowotwor_piersi2 nowotwor_piersi3 nowotwor_piersi4 nowotwor_piersi5 nowotwor_piersi6 nowotwor_piersi7 nowotwor_piersi8

nowotwor_pluc1 nowotwor_pluc2 nowotwor_pluc3 nowotwor_pluc4 nowotwor_pluc5 nowotwor_pluc6 nowotwor_pluc7 nowotwor_pluc8

Kategorie