Przygotowanie językowo – zawodowe w ramach projektu Leonardo da Vinci

W ramach projektu Leonardo da Vinci „Droga do sukcesu w karierze zawodowej – zagraniczna praktyka dla techników ekonomistów” odbyły się kolejne, bardzo ciekawe, zajęcia przygotowujące do wyjazdu na zagraniczny staż. Tym razem młodzież uczestniczyła w godzinnym wykładzie przedstawionym przez Panią Annę Wilken doradcę bankowego ze SPARKASSE SPREE-NEIßE w Guben. Podczas zajęć, które odbyły się w sali konferencyjnej, uczniowie II i III klasy Technikum Ekonomicznego mogli porównać m.in. systemy bankowe w Polsce i Niemczech, opłaty za prowadzenie konta bankowego oraz strukturę samego banku u naszego sąsiada zza Nysy Łużyckiej. Bardzo ważnym punktem spotkania było przedstawienie możliwości otwarcia rachunku bankowego dla obywateli Polski na terytorium Niemiec.

W opinii uczniów, zajęcia były bardzo interesujące, a na zakończenie cała grupa otrzymała od przedstawicieli banku SparkasseSpree-Neiße pamiątkowe pióra, kalendarze, teczki oraz materiał językowy do dalszej pracy na zajęciach w szkole w postaci umowy zawieranej podczas otwierania rachunku baknowego.

Sparkasse_wycieczka

Opiekunem grupy był Pan Michał Kwaśniewski.

Łukasz Ziemba
koordynator projektu.

Kategorie