RADIO-AKTYWNI

“Radio-aktywni”

Jak zrobić dobry reportaź radiowy, przyciągnąć słuchaczy i jak przedstawić coś posługując się dźwiękiem – takich i wielu innych ciekawych rzeczy uczył gubińską młodzież pan Andrzej Winiszewski podczas zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej warsztatów dziennikarskich.

W miniony czwartek wybrani uczniowie z gubińskich szkół średnich udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gubinie na spotkanie z panem Andrzejem, w formie warsztatów dziennikarskich. Pan Winiszewski znany jest przede wszystkim z Radia Zachód. Ma wieloletnie doświadczenie i dużą wiedzę, którą podzielił się z młodzieżą.

Warsztaty odbyły się w niewielkim gronie. Uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o pracy dziennikarza radiowego.

Poznali jej tajniki i zasady. Pan Andrzej tłumaczył, jak powinien być zbudowany reportaż radiowy i co zrobić, aby zaciekawił słuchaczy. Wyjaśnił, skąd biorą się tzn. “newsy” i jak należy przeprowadzić wywiad, żeby usłyszeć to, czego chcemy. Zaprezentował uczniom fragmenty swoich reportaży o ciekawej tematyce. Po twarzach uczestników widać było, że są pod wielkim wrażeniem. Pod koniec warsztatów zostały przeprowadzone krótkie ćwiczenia. Polegały na nadaniu tytułów oraz poprawieniu kilku zdań. Uczniowie mogli też wziąć udział w ćwiczeniach pamięciowych, które nie należały do łatwych.

Jako jednej z uczestników, bardzo spodobały mi się tego typu warsztaty. Miałam okazję nauczyć się przydatnych wiadomości. Uważam, że w Gubinie powinno odbywać się więcej takich spotkań.

Oliwia Błaszczyk

P1080935P1080942 P1080936 P1080937 P1080939

Kategorie