RAKOOBRONA W ZESPOLE SZKÓŁ LICEALNYCH I TECHNICZNYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W GUBINIE

 

W ramach II edycji kampanii Rakoobrona Zespół Szkół Licealnych i Technicznych znalazł się w czołówce 5 najbardziej zaangażowanych placówek z całej Polski. Dlatego też 30 listopada 2017r zespół Rakoobrony zagościł w progach szkolnych ZSLiT w Gubinie.  Szkoła oraz koordynator szkolny otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w II edycji kampanii. Nagrodą w projekcie była możliwość bezpłatnego badania dermatoskopowego pod kątem czerniaka skóry, które przeprowadził lekarz specjalista z zakresu dermatologii. Z badania skorzystali uczniowie oraz pracownicy ZSLiT w Gubinie. W trakcie spotkania zespołu                 z młodzieżą, uczniowie biorący udział w projekcie uczestniczyli w krótkiej ale jakże treściwej pogadance poświęconej profilaktyce chorób nowotworowych oraz w  konkursie w którym zwycięskie drużyny zostały obdarowane nagrodami, a pozostałe osoby upominkami. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie zespołowi Rakoobony za przyjazd oraz możliwość bezpłatnego skorzystania z badania pod kątem profilaktyki czerniaka skóry.

Szkolny koordynator

Monika Bania

Kategorie