Recytacja na szóstkę

Recytacja na szóstkę

Wśród mrocznych miast, po, mrocznych stronach, jak stada wypędzanych szczurów… tymi słowami wprawił w zachwyt jury, zasługując tym samym na laur zwycięzcy. O kim mowa?

Jarosław Siergiej, uczeń klasy 3LO zajął pierwsze miejsce w I edycji Otwartego Konkursu Poezji mówionej i śpiewanej. „Spotkanie z poezją Wł. Broniewskiego”, na które zaproszono uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, odbyło się 12 grudnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim.

Organizatorzy motywowani chęcią popularyzacji poezji i rozbudzania w młodych ludziach poetyckiej wrażliwości zaproponowali uczestnikom dwie możliwości: recytację i interpretację wokalną. Trzyosobowa reprezentacja naszej szkoły: Dominika Aleksandrowicz, Gabriela Koszczyc i Jarosław Siergiej zdecydowała się spróbować swoich sił w recytacji. Godne podziwu i pochwał jest z pewnością to, że mieli oni chęć (i niemało odwagi), by zmierzyć się z niełatwą i nieco odległą dzisiejszej młodzieży poezją Władysława Broniewskiego.

Pozostaje mieć nadzieję, że sukces Jarka wzbudzi zazdrość naszych szkolnych młodych talentów i w kolejnej edycji konkursu, idąc w jego ślady, znów zaprowadzą ZSLiT na podium.

Kategorie