Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu przypada na 16 listopada.

 

 

 

Dzień ten, przypadający w trzeci czwartek listopada, ma już ponad 30-letnią tradycję. Pomysł zrodził się w USA w Californii, gdzie w 1974 roku zachęcono ponad milion palaczy do odstawienia papierosów na jeden dzień. Oczywiście 24 godziny nie wystarczą – mają jedynie zachęcić do całkowitego porzucenia nałogu. Dlatego w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w dniach 15-17 listopada wśród uczniów klas pierwszych ZSZ (1zw, 1zk) i Technikum ( 1TR, 1TE, 1Tl, 1TF, 1TŻ) odbyły się zajęcia biologii poświęcone profilaktyce palenia tytoniu. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z objawami nowotworu płuca, poznali metody leczenia,  diagnozowania i wykrywania nowotworu  jak również statystyki dotyczące tej choroby. W trakcie zajęć wykorzystana została prezentacja multimedialna dotycząca skutków palenia tytoniu oraz film „Gra z rakiem”.  Ponadto na terenie szkoły rozwieszone zostały plakaty poświęcone profilaktyce palenia tytoniu i jej konsekwencji dla zdrowia człowieka.

Kategorie