Uczestnicy zagranicznego stażu

Desktop54111

 

 

Uczestnicy zagranicznego stażu w ramach projektu unijnego realizowanego w naszej szkole.

Projekt ” „Wsparcie mobilności zawodowej przyszłych pracowników branży gastronomicznej – zagraniczna praktyka w ZSLiT” Dotyczy zorganizowania praktyki zawodowej połączonej z nauką języka niemieckiego oraz elementami pedagogiki przeżyć. Skierowany jest on do uczniów drugiej i/lub trzeciej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych. Bardzo ważnym elementem zagranicznego stażu będzie obsługa corocznej imprezy współorganizowanej przez ośrodek pt.”Große Familie” – to przyjęcie bożonarodzeniowe organizowane na początku grudnia dla seniorów przez miasto Frankfurt (Oder) oraz ośrodek IB. Impreza trwa 7 dni, każdego dnia pojawia się ok 500 gości (w tym mieszkańcy domów spokojnej starości i podobnych instytucji). Przyjęcie obejmuje cześć artystyczna przygotowaną przez dzieci z miejscowych przedszkoli i przez profesjonalnych artystów oraz poczęstunek – ciasto, wino grzane, kawę oraz inne napoje. Młodzież kształcąca się w IB oraz pracownicy od kilku lat obsługują “Große Familie”. Jest to okazja do sprawdzenia w praktyce swoich umiejętności zawodowych, organizacyjnych, językowych i interpersonalnych podczas pracy w zespołach polsko – niemieckich. Do obowiązków młodzieży należy przygotowanie stołów – nakrycia, dekoracja, odpowiednie ustawienie krzeseł, podanie gościom napojów, dbanie o porządek na stołach, przyjmowanie zamówień, przyjmowanie należności, zbieranie pustych naczyń, przygotowywanie stołów na kolejny dzień. Przed rozpoczęciem imprezy obywa się odnośnie przebiegu i organizacji pracy. Wcześniej ustalany jest także podział obowiązków. Powtarzane są zasady obsługi gościa (serwis) oraz odbywa się animacja językowa ułatwiająca komunikacje z gościem.

Łukasz Ziemba

koordynator projektu

 

 

Kategorie