V Targi Edukacji i Pracy za nami

V Targi Edukacji i Pracy za nami

Tradycją ostatnich lat stały się Targi Edukacji i Pracy, których współorganizatorem jest nasza szkoła, współpracująca z Lubuską Wojewódzką Komendą OHP. W tym roku wydarzenie to zgromadziło 23 wystawców, wśród których były szkoły, uczelnie wyższe i pracodawcy z Polski i Niemiec oraz około 300 zwiedzających- głównie gimnazjalistów. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Krośnie Odrzańskim oraz Urzędu Miasta w Gubinie. Szczególnej rangi wydarzeniu nadało uroczyste otwarcie imprezy przez wicestarostę, pana Tomasza Kaczmarka, który podkreślił, że targi na stałe wpisały się w kalendarz imprez Gubina i okolic, a także podziękował nauczycielom i uczniom ZSLiT za pracę włożoną w przygotowanie tego eventu. Po oficjalnych przemówieniach na rozpoczęcie targów zabrzmiał hejnał myśliwski w wykonaniu ucznia Technikum Leśnego w Starościnie. Kolejną atrakcją był pokaz kulinarny Tomasza Szlegla, przedstawiciela firmy HUGLI. Poza tym tradycji stało się zadość i zwiedzający mogli podziwiać pokaz zumby w wykonaniu uczniów LO, wysłuchać minirecitalu uczennic naszej szkoły oraz skosztować smakołyków przygotowanych w kawiarenkach wystawiających się szkół.

Kategorie