WIZYTA W PLASTYNARIUM W GUBEN

WIZYTA W PLASTYNARIUM W GUBEN

W dniu 18 listopada 2016r uczniowie klas: drugiej i trzeciej Liceum Ogólnokształcącego o profilu medycznym, oraz drugiej Technikum Usług Gastronomicznych i czwartej Technikum Logistycznego razem z opiekunami: Anną Maślak, Moniką Banią, Pawłem Jończykiem i Stefanem Kowalczukiem uczestniczyli w pieszej wycieczce do Plastynarium w Guben. Żądni wiedzy i ciekawi wystawy, po której zostali oprowadzeni przez przewodników, zadawali wiele pytań dotyczących metody plastynacji ciała, jej rozwoju i znaczenia modeli anatomicznych w poznawaniu i zgłębianiu tajników budowy ciała ludzkiego. Ponadto podczas zwiedzania uczestnicy wycieczki mogli na żywo obserwować proces plastynacji i prezentacje jej rezultatów w postaci plastynatów ciała ludzkiego i zwierząt. Miejsce to -być może- pozwoliło niektórym z uczniów, a w szczególności tym którzy myślą o wyborze kierunku medycznego podjąć decyzję co do dalszej swojej przyszłości. Uzmysłowiło też wszystkim, że ludzka anatomia nie jest czymś skomplikowanym i strasznym ale niesamowicie interesującym i intrygującym zjawiskiem.

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

????????????????

Kategorie