Wydarzenia

Nasi w Norwidzie

7.12.2018 klasa 1TER  wyruszyła na wycieczkę do Publicznej Biblioteki Wojewódzkiej i Miejskiej   im. C.K.Norwida w Zielonej Górze gdzie miała okazję poznać strukturę  i organizację pracy biblioteki poza szkolnej. Odwiedziliśmy bibliotekę obcojęzyczną, dział informacji regionalnej gdzie przeglądaliśmy książki i czasopisma dotyczące Gubina. Perełką była  książka wydana w 1928r ze zdjęciami miasta, mogliśmy zobaczyć teatr na wyspie, niezniszczony Kościół Farny i stare miasto, które już nie istnieje. Najciekawszym    i najbardziej współczesnym działem biblioteki okazała się być mediateka, filmy, książki, audiobooki, płyty winylowe, gry komputerowe, a do tego wygodne fotele i ciepło kominka…w zimny ponury dzień chciałoby się tam zostać dłużej.

Ostatnim punktem naszej wizyty było Muzeum Ilustracji Książkowej, posiadające spory zbiór starodruków, pani kustosz opowiadała nam o pierwszych książkach na ziemiach zachodnich, o rozwoju technik  ilustracji  od drzeworytu poprzez miedzioryt, akwafortę, staloryt do litografii i drzeworytu sztorcowego oraz artystycznego drzeworytu i linorytu XX w oraz innych ciekawostkach dotyczących książek. Mogliśmy zobaczyć również oryginalne ilustracje książek , które znamy z dzieciństwa takich artystów jak Marcin Szancer, Zbigniew Rychlicki, Józef Wilkoń, Olga Siemaszko czy Bohdan Butenko i Jerzy Flisak

 


Pierwsze książki już w bibliotece  !!!!!!!!!!!!!

Już są. Właśnie dotarły do nas pierwsze książki zamówione w ramach NPRCz. Pracy jest bardzo dużo, ale cieszy fakt, że nasza biblioteka nareszcie będzie miała mnóstwo nowości.

I cóż bym zrobiła bez naszych dziewcząt dzielnie pomagających katalogować zakupione książki.

 


Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Moi drodzy, jest mi niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek w ramach NPRCz.

Zapraszam wszystkich do wypełnienia ankiety, bo to właśnie wy wybierzecie książki które zostaną zakupione do naszej biblioteki.