Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym

Wygrana w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym

Z wielką przyjemnością informujemy, że w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym „Osoba niepełnosprawna czy niepełnosprawny świat, zorganizowanym przez Forum Pedagogiki Specjalnej, działające przy Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, nagrodę główną przyznano:

Anicie Chwałek , Wiktorii Kostrzewie i Patrykowi Szczechowiakowiuczniom kl. I LO w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie

konk_filmOd lewej: Wiktoria Kostrzewa, Patryk Szczechowiak, Anita Chwałek

Opiekunem młodych filmowców była pani pedagog Mirosława Iwaszkiewicz- Gornow.

Film promuje ideę integracji osób sprawnych i niepełnosprawnych i zadaje pytanie odbiorcy, kto ma problem z funkcjonowaniem w społeczeństwie? Ukazuje ocenę człowieka na podstawie wyglądu a nie jego wnętrza. Film jest dobrym pretekstem do dalszych rozważań nad tolerancją , empatią współczesnego społeczeństwa. Zmusza do zastanowienia się nad własnymi relacjami w stosunku do słabszych, starszych, niepełnosprawnych.
Odbiór nagród odbędzie się 29.05.2015r. w APS w Warszawie.

Gratulujemy naszym uczniom sukcesu i życzymy następnych.
M.Iwaszkiewicz- Gornow

Kategorie