Z wizytą w piekarni !

W ramach projektu realizowanego w naszej szkole pt. ” „Wsparcie mobilności zawodowej przyszłych pracowników branży gastronomicznej – zagraniczna praktyka w ZSLiT” grupa projektowa wybrała się z wizytą do największej piekarni w tej części Brandenburgii “Dreissig” w Guben. Młodzież na własne oczy mogła zobaczyć cały proces technologiczny wypieku pieczywa i produkcji cukierniczej. Piekarnia Dreissig w Guben to przedsiębiorstwo rodzinne, Peter Dreissig który gościł naszą grupę to już trzecie pokolenie, które kontynuuje rodzinną tradycję sięgającą ponad 100 lat. Młodzież była pod wrażeniem bardzo nowoczesnego obiektu, technologii i innowacyjności całego procesu. Na koniec całą grupa otrzymała miły upominek, oczywiście świeże pieczywo prosto z pieca !

Wyjście do piekarni było realizowane w ramach przygotowania językowego oraz zawodowego w ramach działań projektowych.

Opiekunowie : Michał Kwaśniewski, Wacław Fecko, Łukasz Ziemba 

Przypominamy, że już za tydzień cała grupa wyjedzie na zagraniczny staż zawodowy połączony z nauką języka niemieckiego do Niemiec . Podczas stażu uczniowie nabędą nowe kwalifikacje, doświadczenie, pewność siebie, sprawdzą się w innych warunkach kulturowych. Na weekendy będą wyjeżdżać zwiedzać stolicę Niemiec.

 

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego

Łukasz Ziemba

koordynator projektu

Zajęcia językowe1

Zajęcia językowe4

Zajęcia językowe5

Zajęcia językowe6

Kategorie