Zaczynamy grę !!!

2

 

Ruszyła Internetowa Gra Giełdowa.

W tym roku w naszej szkole będzie grać aż 9 zespołów.

Wincent Team : Maciek Markowski, Bartek Włodarczyk, Darek Markowski

Śifaszki : Justyna Janiszewska, Roksana Borek, Celina Półtorak

Czereśniaki : Bartek Grzelak, Radek i Przemek Jóźwiak, Marcin Czepelewski

Ekonomistki : Dominika Niedźwiecka, Ilona Tracz, Weronika Gwara

Logistycy ZSLiT : Arek Jankowiak, Adrian Kuszczak, Arek Pytiak, Bartek Skarżyński

Fiszerówki : Marta Bogdanowicz, Paulina Dzięgielewska, Kasia Fiszer

Drużyna Mistrzów: Hubert Winnicki, Marcin Stachowiak, Michał Karecki

JWP : Janek Gortych, Przemek Kusy, Artur Sułek

Ekonomistki ZSLiT: Kasia Pac, Magda Bąbel, Małgosia Poklepa

Szkolna Internetowa Gra Giełdowa od praktycznej strony uczy młodych ludzi inwestowania na giełdzie, analizowania sytuacji na rynkach, podejmowania decyzji i pracy w grupie. Dzięki dostępowi do giełdowego systemu transakcyjnego, zespoły uczestniczące w Grze mogą zainwestować wirtualne 100 000 zł w akcje spółek z indeksu WIG30 i mWIG40 notowanych na warszawskim parkiecie. Do ich dyspozycji jest również tzw. krótka sprzedaż, czyli strategia, która pozwala zarabiać również na spadkach kursów. SIGG składa się z dwóch etapów: gry podstawowej i dogrywki na kontraktach terminowych na indeks WIG20. W tym roku po raz pierwszy z nowym mnożnikiem i realizowana na platformie GPWtr@der.

Aby uzyskać dostęp do Kursu należy zalogować się na stronie www.sigg.edu.pl przy pomocy danych otrzymanych 

podczas rejestracji na Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej.

Kurs składa się z dziesięciu modułów z elementami multimedialnymi, pozwalających uczestnikom kursu na zdobycie wiedzy o metodach inwestowania oraz mechanizmach rządzących rynkiem kapitałowym. Dodatkowo udostępniony jest specjalny moduł z terminologią finansowo-giełdową w języku angielskim. Każda lekcja zakończona jest quizem on-line. Quziy będą udostępniane według określonego Harmonogramu, dlatego warto go sprawdzić już na początku kursu. Po nieudanej próbie zaliczenia quizu uczeń może spróbować ponownie po 24 godzinach od czasu poprzedniego nieudanego podejścia do quizu, z zastrzeżeniem, że musi się zmieścić w ramach czasowych wyznaczonych na zdanie quizu.

Kurs kończy klasówka on-line, sprawdzająca znajomość wszystkich lekcji, której laureaci zostaną wyróżnieni nagrodami. Do realizacji klasówki on-line, w wyznaczonym okresie, zostaną dopuszczeni Ci uczestnicy Kursu, którzy zaliczą 8 z 10 quizów. Każdy uczestnik, który zda klasówkę on-line, otrzymuje specjalny certyfikat ukończenia Kursu.

Nauka w naszym Kursie popłaca… nie tylko zdobytą wiedzą, ale również wymiernymi korzyściami w Grze SIGG. Dzięki pomyślnemu zaliczeniu poszczególnych quizów, uczestnicy kursu mogą otrzymać wirtualne pieniądze, które zasilą konta ich zespołów. Suma bonusów uzyskanych przez poszczególne zespoły zostanie jednorazowo dopisana zespołom, po zakończeniu Gry podstawowej. Maksymalna kwota, jaka może zostać doliczona zespołom, to wirtualne 10 000zł (równowartość 10 bonusów o wartości 1000 zł w przypadku zaliczenia wszystkich quizów na maksymalną liczbę punktów).

powodzenia w grze życzy

Łukasz Ziemba

szkolny koordynator i opiekun zespołów

Kategorie