Aktualności

Spotkanie z przedstawicielami policji w ZSLiT

Tydzień kariery

18.10.2022r w ramach Tygodnia Kariery gościliśmy w szkole doradcę zawodowego z PUP w Gubinie.

Pani Agnieszka Rajchel przedstawiła naszym uczniom podstawowe informacje na temat podejmowania pracy, obowiązków pracodawcy i pracownika oraz praw jakie przysługują zatrudnionym. Wykład bardzo się spodobał uczestnikom, dlatego liczymy na dalsza współpracę.

Dziękujemy Pani Agnieszce Rajchel.

Wizyta przedstawiciela PIP

17.10.2022r w ramach Tygodnia Kariery gościliśmy w szkole przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy Panią Katarzynę Trybuchowską, która przekazała uczniom klas maturalnych informację na temat prawa pracy. Dziękujemy Pani Katarzynie Trybuchowskiej i liczymy na dalszą współpracę.

Uprzejmie informujemy, iż zaktualizowaliśmy informację o harmonogramach zajęć w ramach wszystkich dostępnych kursów.

W chwili obecnej proponujemy dwa rodzaje kursów:

 1. Kursy języka angielskiego (w tym Matura 2023) – intensywne kursy rozwijające kompetencje w obszarze języka angielskiego (w tym także pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego w 2023 r.) w zakresie komunikacji i praktycznego wykorzystania oraz zachęcania i stymulowania do dalszego samodzielnego rozwijania. Więcej informacji na temat proponowanych kursów, a także formularze zgłoszeniowe dostępne są pod adresem: https://www.wne.uw.edu.pl/misja-neo/formularz-3
 2. Warsztaty „Pogromcy mitów ekonomicznych” – zajęcia oparte na wykorzystaniu ekonomii eksperymentalnej. Dzięki wspólnemu udziałowi w doświadczeniach uczestnicy poznają podstawy ekonomii. Więcej informacji na temat kursu, a także formularze zgłoszeniowe dostępne są pod adresem:  https://www.wne.uw.edu.pl/index.php?cID=659

Zajęcia poprowadzą m.in. wybitni specjaliści w obszarze nauczania języków obcych z Wydziału Neofilologii UW oraz eksperci ds. finansów, ekonomii i przedsiębiorczości z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW (m.in. Pani Prodziekan dr Dominika Gadowska-dos Santos).

Kursy:

 • trwają cyklicznie w roku szkolnym 2022/2023 (harmonogramy dla nowych grup kursowych dodawane będą na bieżąco)
 • odbywają się w formule zdalnej, na platformie szkoleniowej WNE UW i obejmują spotkania „na żywo” z Prowadzącym oraz pracę samodzielną na platformie
 • są bezpłatne dla uczestników
 • nowe tematy kursów językowych zostaną dodane wkrótce

Uczestnicy:

 • każda zainteresowana kursami osoba proszona będzie o wypełnienie indywidualnego formularza zgłoszeniowego
 • każdy uczestnik potrzebuje dostępu do komputera i Internetu
 • każdy uczestnik, który ukończy kurs, otrzyma imienny certyfikat
 • każdy uczestnik ma maksymalnie trzy dni (przed rozpoczęciem zajęć) na rezygnację z kursu

 

Drogi licealisto!

To już najwyższy czas, abyś złożył dokumenty ️️️ Na Twoje zgłoszenia czekamy tylko do 19 lipca! ️

Prawo to Twoja pasja? Marzy Ci się wielka kariera? Studiuj PRAWO w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości – to przyszłościowy kierunek, po którym zawsze znajdziesz pracę!

 • Nowatorskie podejście – już od pierwszego roku zajęć będziesz łączył teorię z praktyką!
 • Dzięki możliwości odbycia praktyk w instytucjach publicznych zdobędziesz niezbędne umiejętności, które zagwarantują Ci płynne wejście na rynek pracy!
 • Oferujemy zakwaterowanie w bardzo wysokim standardzie w przystępnej cenie dla wszystkich chętnych studentów spoza Warszawy, w okolicy rezydencji Prezydenta RP i Łazienek Królewskich.
 • Zapewniamy indywidualne podejście do studenta – dzięki programowi mentoringu oraz nakierowaniu profesorów na potrzeby studentów możesz liczyć na pomoc w rozwoju swojej wymarzonej ścieżki naukowej i zawodowej.
 • Gwarantujemy zajęcia w niewielkich grupach, dzięki czemu nauka jest przyjemniejsza.
 • Najkrótsza droga do wielkiej kariery prowadzi przez Szkołę Wyższą Wymiaru Sprawiedliwości.

Z nami osiągniesz swój cel!

Dowiedz się więcej o kierunku: https://prawo.swws.edu.pl/

Zapraszamy również na nasz fanpejdż na Facebooku:  https://www.facebook.com/prawoswws

Do zobaczenia w październiku!

 

Ruszaj na AWF Poznań! Drzwi Otwarte Online 19 marca

Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu razem z Filią w Gorzowie Wielkopolskim organizuje spotkanie dla kandydatów na studia pod hasłem – Ruszaj na AWF! Wydarzenie w formule online odbędzie się 19 marca br. (sobota), od godz. 12 na oficjalnym profilu uczelni na Facebooku!

W AWF Poznań prowadzone są takie kierunki jak Wychowanie Fizyczne, Sport, Fizjoterapia oraz Dietetyka, ale także Turystyka i Rekreacja czy Taniec w Kulturze Fizycznej. Podczas spotkania przedstawiona zostanie również oferta filii AWF w Gorzowie Wlkp.

Jakie są szanse na zatrudnienie w branży, dlaczego warto wybrać taką ścieżkę edukacji, jak często studenci biorą udział w występach i wydarzeniach poza uczelnią – na te i na wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć prelegenci. Nie zabraknie pakietu informacji o zasadach tegorocznego naboru.

Start – 19 marca (sobota), godz. 12 (Gorzów od 14:10)

Więcej o szczegółach na wydarzeniu: [link]