Odkrywamy talenty

Odkrywamy talenty

We wrześniu rozpoczynamy w naszej szkole prezentacje naszych utalentowanych uczniów.

Cykl rozpoczyna poeta – Jakub Dubert z klasy 4 EFT.

Jakub tak pisze o sobie:

Nazywam się Jakub Dubert, mam 18 lat i jestem uczniem 4EFT. Już w szkole podstawowej próbowałem swoich sił w pisaniu wszelkich utworów literackich, pisałem wiersze, starałem się pisać książkę oraz jakieś poematy i własne tak zwane mądrości, przez co nazywali mnie ‘filozof’. Obecnie moimi zainteresowaniami jest czytanie książek (głównie fantasy), oglądanie filmów oraz statystyka.

A tu znajdziesz kilka moich wierszy…

Nikola Bohatyrewicz, nasz już doceniony talent literacki !!!

„Książki towarzyszyły mi od kiedy pamiętam. Zawarte w nich historie, zależnie od potrzeby, stawały się dla mnie ucieczką, nauczycielem lub pocieszeniem. Podziwiałam autorów za umiejętność wywołania skrajnych emocji kilkoma słowami, a teraz… robię to sama”.

Nowy rok szkolny powitał Nikolę wspaniałymi wiadomościami-najpierw o tym, że znalazła się w elitarnym gronie finalistów VIII Lubuskiego Konkursu Literackiego, organizowanego przez Wydział Filologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, a 1 października- że w konkursie zajęła pierwsze miejsce. Tematem przewodnim konkursu było Nieznane jutro, a nagrodzone opowiadanie Nikoli można przeczytać tutaj:

Jeden komentarz
0 Pings & Trackbacks

Dodaj komentarz