Wymiana młodzieży w Krzyżowej wrzesień

Zaproszenie_Krzyzowa_2012

krzyzowaNAZWA: „Landschaftserleben” „Krajobraz przeżyć”

TERMIN: 4-09.12.2011r.

W dniach od 04 do 09 grudnia 2011 roku uczniowie ZSLiT w Gubinie będą mieli możliwość uczestniczyć w wymianie młodzieżowej, która odbędzie się z niemieckim gimnazjum z miejscowościUntergriesbachna terenie Fundacji „Krzyżowa”.
W wymianie młodzieżowej wezmą udział uczniowie klas:
1 TE – Tomasz Nowosielski, Patrycja Braniewicz, Gabriela Sadowska,
2 TE – Ilona Musiał, Monika Urbańska, Przemysław Nowak,
2 LOj – Paula Gajda, Magdalena Wojnicka,
2 TL – Daria Kuźnicka,
3 TL – Urszula Szydlik,

W programie spotkania przewidziane są między innymi: gry integracyjno-zapoznawcze, praca w grupach, wycieczka do Wrocławia, prezentacja własnego kraju/regionu, warsztaty tematyczne – Ekologia w Polsce i w Niemczech oraz Camera Obscura.

Podczas wymiany młodzieżowej uczniowie będą mieli możliwość zastosować zdobyte w procesie kształcenia kompetencje językowe w zakresie języka niemieckiego oraz angielskiego w luźnych sytuacjach komunikacyjnych podczas pracy na warsztatach oraz w czasie wolnym.

Celem wymiany młodzieży jest przede wszystkim poprawienie znajomości języka obcego oraz zachęcenie do pracy nad umiejętnościami językowymi. Jednak korzyści z takiego wyjazdu jest zdecydowanie więcej. Wymiana umożliwia młodym ludziom żywy kontakt z inną kulturą, dzięki czemu, są w stanie lepiej ocenić swoją własną społeczność. Poprzez zajęcia i warsztaty, które będą przeprowadzane podczas wymiany młodzieży w Krzyżowej rozwijane będą również umiejętności podejmowania decyzji, planowania i angażowania się.
Wymiana ta stwarza także młodym ludziom możliwość poznania stylu i realiów życia ich rówieśników w innych krajach. Uczestnictwo w spotkaniach tego typu promuje także ogólny rozwój społeczności poprzez kontakty z gośćmi z zagranicy.
Młodzież ma również okazję do odwiedzenia nietypowych miejsc, spotkania z ludźmi, rozmowy z rówieśnikami pochodzącymi z innych krajów, dzięki czemu zaspokaja się ich ciekawość świata. Wyjazdy takie pozwalają młodemu człowiekowi sprawdzić osobiście, czy ludzie pochodzący z innych państw różnią się od niego, a jeśli tak, to skąd się biorą te różnice.

Warsztaty poprowadzą: Pani Renata Grycz z Fundacji „Krzyżowa”, fotograf z Drezna pan Peter Kreibich oraz architekt z Berlina pan Andreas Froncala.

Koordynator spotkania ze strony polskiej: Michał Kwaśniewski oraz Andrzej Gornow

Już wkrótce fotorelacja z wymiany młodzieżowej!!!

krzyzowa1