Literackie spotkanie z twórcą Armagedonu

Literackie spotkanie z twórcą Armagedonu

„Przede wszystkim być przyzwoitym i dobrym człowiekiem”- to motto było doskonałym zakończeniem 22 edycji Jesiennych Spotkań   Literackich w Gubinie.

W tym roku odbyły się one 25 listopada, tradycyjnie w Zespole Szkół Ogólnokształcących, dzięki wsparciu ekstrawaganckiej grupy “Otwarte” oraz rodzimego Gubińskiego Domu Kultury. Tegorocznym gościem specjalnym był autor bestsellerów, będących na większości książkowych półek, przedstawień pokazywanych na deskach teatrów, felietonów w bardzo “pikantnych” czasopismach i audycji radiowych, prowadzonych z twórcą klasyki polskiego rapu-  Jakub Żulczyk.

Pisarz ten najpierw opowiedział nam o swej j działalności w radiu, ale również o pracy scenarzysty serialu „Belfer”,  będącego fenomenem 2016 roku i przyszłych książkach, które pokażą inną- jak mniema- twarz . Następnie, po przerwie, w czasie której widownia miała również okazję zobaczyć humorystyczne przedstawienie uczniów pt. „Drzwi”, można było zadać panu Żulczykowi pytania. Okazało się, że osoba uznanego autora wcale nie onieśmieliła młodych ludzi i chętnie korzystali z tej sposobności. Tutaj również można było usłyszeć wiele mądrych przemyśleń i historii z życia Jakuba Żulczyka.

Atutem spotkania było to iż, koledzy z  ZSO przygotowali wiele ciekawostek na temat gościa. Całe spotkanie umożliwiło poznanie poglądów  pisarza młodego pokolenia. Nie zabrakło dobrego humoru i poważnych tematów, czyniących ten wieczór niezwykle pasjonującym.

Myślę, że koledzy i koleżanki, obecni tego wieczoru w ogólniaku, podzielają moje zdanie.

(Sara Sokółka)

Kategorie