Powiatowe potyczki ortograficzne

Powiatowe potyczki ortograficzne z kulturowym miszmaszem w tle.

Już po raz XIX w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie spotkali się miłośnicy polskiej ortografii z naszego powiatu. W tym roku 27 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zmagało się z zawiłościami współczesnej polszczyzny, łamiąc głowy i pióra nad tekstem poświęconym zmaganiom badaczy tradycji z multikulturowością naszych czasów. Jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach. Wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych I miejsce i „Złote pióro” Starosty Powiatu Krośnieńskiego otrzymał Michał Krokowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim; kolejni laureaci to: Kamila Kokoszka i Patryk Janiak z Liceum Ogólnokształcącego w Gubinie. Natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii i „Złote pióro” Burmistrza Gubina otrzymał Wojciech Siwik z Gimnazjum nr 2 w Gubinie, a kolejne miejsca zajęły: Wiktoria Gwóźdź oraz Klaudia Kucharczyk z Gimnazjum w Krośnie Odrzańskim. Laureatom gratulujemy, a lokalnym władzom dziękujemy za ufundowanie nagród i wspieranie młodych talentów.

Kategorie