W ZSLiT uczcili godnie pamięć powstańców warszawskich.

W ZSLiT uczcili godnie pamięć powstańców warszawskich.

Powstanie warszawskie zakończyło się klęską 2 października 1944 po 63 dniach heroicznego boju Polaków o wolność. Było największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Jego militarnym celem było wyzwolenie stolicy spod brutalnej okupacji niemieckiej, a politycznym zademonstrowanie siły i niezależności wobec ZSRR. Październik jest miesiącem pamięci o klęsce powstańców warszawskich. Dla upamiętnienia tamtego wydarzenia pani Magdalena Kwiecińska zorganizowała wieczorne spotkanie w ZSLiT.  Rozpoczęło się ono wykładem, w całości poświęconym zagadnieniom powstania. Następnie uczestnicy spotkania, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, wspólnie udali się na boisko szkolne, gdzie rozpalone zostało ognisko. Przy płomieniach szkolny zespół muzyczny, przygotowywany przez panią Mirosławę Iwaszkiewicz- Gornow, zagrał i zaśpiewał piosenki powstańcze. W ślad za nimi wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali teksty piosenek i przy dźwięku gitar zaśpiewali „ Mazurka Dąbrowskiego”, „Pałacyk Michla” i wiele innych. Na spotkanie przybyła liczna grupa zainteresowanych, co świadczyło o trafności podjętego przedsięwzięcia. Takie spotkania krzewią ducha patriotyzmu i zapadają w pamięć na długo, a pamięć o bohaterach przetrwa tylko wtedy, kiedy będziemy ją pielęgnować.

imag1730 imag1731 imag1738 imag1739 imag1753_burst001 imag1755_burst002_cover imag1756

Kategorie