Poznajemy prawa naukowe…

 

Poznajemy prawa naukowe w praktyce podczas Dnia Otwartego Wydziału Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki

 

Dnia 07 marca 2018 roku młodzież z ZSLiT w Gubinie brała udział w Dniu Otwartym Wydziału  Informatyki, Elektrotechniki i Automatyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. W trakcie wizyty na Wydziale uczniowie uczestniczyli w ciekawych pokazach i warsztatach laboratoryjnych. Poznali od „kuchni” jak przebiega proces konstruowania zdalnie sterowanej ciężarówki i jej oprogramowania. Przeżyli wirtualny trening policyjny, który okazał się niemałym wyzwaniem dla osób biorących w nim udział. Skorzystali z wirtualnej przymierzalni odzieży, która zrobiła na nich duże wrażenie i dostarczyła wielu uśmiechów na twarzy. Kulminacyjne okazały się zajęcia z Photoshop ‘u, w trakcie  których dokonali metamorfozy zdjęcia koleżanki oraz poznali obsługę programu wykorzystywanego do obróbki zdjęć. Skorzystali również z możliwości gry 2D i 3D, co umożliwiło im poznanie narzędzi ułatwiających modelowanie wirtualnej rzeczywistości. Wyjazd okazał się ciekawym naukowym przeżyciem, które dostarczyło wszystkim wielu wrażeń.

Opiekunowie: Beata Unisławska- Główniak, Jacek Chorzępa, Monika Bania.

Kategorie