XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny

10 kwietnia w naszej szkole odbył się XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestnicy podzieleni zostali, tradycyjnie, na dwie kategorie – uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Tekst, z którym zmagała się młodzież, był na bardzo wysokim poziomie, dlatego też nie było prac bezbłędnych. Bohater dyktanda nie mógł doczekać się „aby móc już zachwycić się melanżem zielonożółtych barw wiosny” i by „założyć ekstra obcisły kombinezon z domieszką lycry w kolorze malachitowym lub lilaróż i szast-prast czmychnąć na polichromowanym rowerze arcymistrza”.

Najmniejszą ilością błędów wśród gimnazjalistów mógł pochwalić się Jakub Macho-Michalak z Gimnazjum nr 2 w Gubinie. Za zajęcie pierwszego miejsca otrzymał Złote Pióro Burmistrza Gubina. Drugie miejsce należało do Sandry Kubickiej z Gimnazjum w Dąbiu. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce i Złote Pióro Starosty Krośnieńskiego otrzymała Jagoda Sidor z gubińskiego ZSO, a drugie miejsce ex aequo zajęły Angelika Wiśnik – reprezentantka naszej szkoły oraz Ewelina Nisio z ZSP w Krośnie Odrzańskim.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka polskiego: p. Adriana Gładysz-Gaczyńska, p. Magdalena Zajkowska oraz p. Iwona Wojtecka.

17_kon_ort

Kategorie