ZSLiT – Tropem wilczym

ZSLiT – Tropem wilczym

26.02.2017 w całej Polsce odbyły się biegi upamiętniające  Żołnierzy Wyklętych. Taki bieg został zorganizowany również przez 5 Batalion Saperów w Krośnie Odrzańskim. Patronat honorowy nad tym biegiem  objęło Ministerstwo Obrony Narodowej i Starostwo Powiatowe w Krośnie Odrzańskim.   Uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych ( Sz.Borowski, A.Wojtyła, W.Wolak) wraz z nauczycielem historii panią Magdaleną Kwiecińką, mimo padającego deszczu i wiejącego wiatru, nie poddali się  ukończyli bieg, pokonując 1963m. W ten sposób spełnili patriotyczny obowiązek pamiętania o zasłużonych dla ojczyzny. Pani Magdalena tak podsumowuje bieg: „ Nie przyjechaliśmy tu po puchary i nagrody a jedynie po to by uczcić pamięć o bohaterach i promować historię”. A uczniowie „ To była super zabawa i dobrze spędzony czas. Ponadto dostaliśmy medale i drobne upominki. W przyszłym roku na pewno tu przyjedziemy i zachęcimy innych”

IMAG2524 IMAG2528 IMAG2529 IMAG2533 IMAG2534 IMAG2536

Kategorie